Dla mediów

 

Browar Lwówek najlepszym browarem Grupy BRJ

thumb Logo LwowekBrowar Lwówek najlepszym browarem Grupy BRJ

Konkurs o puchar „Prezesa Browarów Regionalnych Jakubiak” Marka Jakubiaka został rozstrzygnięty. Browar Lwówek okazał się najlepszym browarem Grupy BRJ otrzymując tytuł roku i przechodni puchar. Pracownicy zostali nagrodzeni finansowo.

 

„Doceniliśmy wyróżniającą się postawę pracowników browaru we Lwówku Śląskim, ich zaangażowanie i doskonałe wyniki pracy. Zespół Browaru Lwówek osiągnął najwyższy wzrost sprzedaży i najlepszy wynik jakościowy spośród wszystkich browarów Grupy Browary Regionalne Jakubiak. Zarząd spółki zdecydował o wypłacie nagród pieniężnych dla pracowników zwycięskiego browaru" – mówi Marek Jakubiak, Prezes Grupy BRJ.

Browar we Lwówku Śląskim został wyłoniony na zwycięzcę przez pięcioosobową komisję, w skład której wchodziło ścisłe kierownictwo Grupy BRJ. Ekipę z Browaru Lwówek doceniono za zaangażowanie, systematyczną i efektywną pracę z zachowaniem najwyższych standardów, które przekładają się za zaufanie jakimi konsumenci obdarzają markę. Nagrodą główną w konkursie jest nagroda pieniężna dla pracowników równa średniej rocznej wszystkich wynagrodzeń w zwycięskim browarze.

„Z przyjemnością wręczyłem wczoraj na ręce Dyrektora Bogdana Brzozowskiego puchar Prezesa Browarów Regionalnych Jakubiak dla najlepszego browaru Grupy. To uhonorowanie codziennej, rzetelnej pracy i odpowiedzialności za powierzone zadania. Taka postawa wpływa na pozytywny wizerunek nie tylko samego lwóweckiego browaru, ale też i całej Grupy Browary Regionalne Jakubiak, przyczyniając się tym samym do promocji naszych marek na rynku lokalnym i ogólnopolskim” – mówi Maciej Jakubiak, wiceprezes Grupy BRJ.

W konkursie o Puchach Prezesa Browarów Regionalnych Jakubiak wzięły udział browary Grupy, które były czynne w 2014 roku, tj. Ciechan, Lwówek i Bojanowo. Konkurs nie objął Browaru Tenczynek, który został uruchomiony w 2015 r. oraz Browaru Biskupiec, gdzie prowadzone są prace remontowe.

DSC05279Tradycje piwowarskie we Lwówku Śląskim sięgają 1209 roku, Browar Lwówek jest tym samym jednym z najstarszych browarów w Europie. Lwówecki browar zawsze opierał się na tradycyjnych metodach warzenia piwa. Do dziś piwo powstaje tam zgodnie z tradycyjnymi recepturami, a rzadko już spotykana otwarta fermentacja oraz naturalne procesy zapewniają wyjątkowy smak i aromat. Powstają tam naturalne piwa, które są doceniane przez konsumentów: Lwówek Książęcy, Lwówek Malinowe, Lwówek Ratuszowy, Lwówek Belg, Lwówek Wrocławskie, Lwówek Wiedeński, Lwówek Porter, Lwówek Darłowiak i Lwówek Jankes.
W podziemiach browaru znajduje się muzeum piwowarstwa dolnośląskiego z ponad 400 historycznymi eksponatami oraz ścieżka dydaktyczna prowadząca przez warzelnię, leżakownię aż do rozlewni.

 
 

Polecamy