Grupa BRJ

 

Grupa BRJ

Grupa Browary Regionalne Jakubiak Sp. z o.o. powstała w 2007 r. Do Grupy BRJ należy obecnie kilka browarów z historią: Ciechan, Lwówek (wydzierżawiony) i Biskupiec, a w planach jest budowa kolejnego zakładu w Darłowei. Prezes Grupy BRJ Marek Jakubiak jest jedynym inwestorem, który od lat 90-tych ratuje nieczynne historyczne browary w Polsce. Reanimując browary regionalne Grupa BRJ dynamicznie się rozwija, warzy łącznie 16 marek piwa zatrudniając ponad 100 osób. Od grudnia 2017 roku w ofercie grupy pojawiła się polska whisky z segmentu single malt - Whisky Jakubiak.

Najstarszy browar Grupy - Lwówek - posiada tradycje piwowarskie datowane od 1209 r. Ciechan – flagowy browar o największym wolumenie produkcji w Grupie BRJ - w 2014 r. obchodził 150-lecie istnienia. Jego produkty znajdują się na polskiej Liście Produktów Tradycyjnych. Wszystkie te zabytkowe zakłady są otwarte dla zwiedzających.

W 2014 r. Grupa BRJ kupiła jedyny browar z historycznymi tradycjami piwowarskimi na Warmii – Biskupiec, który jako pierwszy w Polsce wprowadził konfekcjonowanie piwa w KEG-ach.

Wszystkie marki powstają w poszanowaniu polskich tradycji piwowarskich browarów wchodzących w skład Grupy BRJ. Browary Regionalne Jakubiak postawiły na piwa tradycyjne i produkty naturalne, a ich walory smakowe zostały przypieczętowane licznymi branżowymi nagrodami oraz uznaniem konsumentów.

 
 

Polecamy