Grupa BRJ

 

Grupa BRJ

Browary Regionalne Jakubiak Sp. z o.o. powstała w 2007 r. Do Grupy BRJ należy obecnie 5 browarów z historią: Ciechan, Lwówek, Bojanowo, Tenczynek i Biskupiec. Prezes Grupy BRJ Marek Jakubiak jest jedynym inwestorem, który od lat 90-tych ratuje nieczynne historyczne browary w Polsce. Reanimując browary regionalne Grupa BRJ dynamicznie się rozwija, warzy łącznie 27 marek piwa zatrudniając ponad 200 osób.

Najstarszy browar Grupy - Lwówek - posiada tradycje piwowarskie datowane od 1209 r. Pierwsze wzmianki o przepięknym browarze Bojanowo – pochodzą z 1685 r. Ciechan – flagowy browar o największym wolumenie produkcji w Grupie BRJ - w 2014 r. obchodził 150-lecie istnienia. Jego produkty znajdują się na polskiej Liście Produktów Tradycyjnych. Wszystkie te zabytkowe zakłady są otwarte dla zwiedzających.

W 2014 r. Grupa BRJ kupiła dwa upadłe historyczne browary: Tenczynek, którego piwa smakował sam Jan III Sobieski wracając do kraju po odsieczy wiedeńskiej oraz zabytkowy – obecnie jedyny browar z historycznymi tradycjami piwowarskimi na Warmii – Biskupiec, który jako pierwszy w Polsce wprowadził konfekcjonowanie piwa w KEG-ach.

Wszystkie marki powstają w poszanowaniu polskich tradycji piwowarskich browarów wchodzących w skład Grupy BRJ. Browary Regionalne Jakubiak postawiły na piwa tradycyjne i produkty naturalne, a ich walory smakowe zostały przypieczętowane licznymi branżowymi nagrodami oraz uznaniem konsumentów.

 
 

Polecamy