Dla mediów

 

Whisky Jakubiak

whisky Po 1445 dniach leżakowania na rynku pojawiła się Whisky Jakubiak - 100% polska whisky, destylowana w Browarze Ciechan. Ten szlachetny trunek to tradycyjny single malt z jednej beczki o wyjątkowym, intensywnym smaku tworzącym charakter najwyższej jakości whisky. Polska whisky to efekt kolejnego nowatorskiego pomysłu i zapowiedź prawdziwego przełomu w branży w wykonaniu Marka Jakubiaka – właściciela Browarów Regionalnych Jakubiak (m.in. marki Ciechan).

Proces powstawania Whisky Jakubiak to kilka starannie dopracowanych etapów, podczas których dołożono wszelkich starań aby zachować szczególne walory smakowe i najwyższą jakość, z których od lat znane są wyroby Browarów Regionalnych Jakubiak. Proces destylacji odbywał się w tradycyjnym miedzianym alembiku kolumnowym, a sam destylat powstał na bazie różnych gatunków piw. Po okresie leżakowania (minimum 3-letnim), whisky jest ręcznie nalewana do dębowych beczek, leżakujących w piwnicach Browaru w Ciechanowie. Każda beczka posiada swój indywidualny numer.

Dystrybucja Whisky Jakubiak będzie się odbywać w unikalnych, przezroczystych butelkach o pojemności 700 ml, zapakowanych w elegancki czarny karton. Każda butelka posiada dołączony dedykowany certyfikat z numerem beczki z której pochodzi, datą rozlania, czasem leżakowania oraz podpisami osób destylujących i rozlewających whisky. Trunek jest dostępny na indywidualne zamówienie.

Whisky Jakubiak zapewnia połączenie tradycyjnej receptury z indywidualnym charakterem ciechanowskiego Browaru, w którym powstaje. Dzięki temu powstał trunek o ciekawym, szlachetnym aromacie i intensywnym, dojrzałym smaku. To prawdziwy moment zwrotny w segmencie single maltów. Polska whisky to innowacyjny i rewolucyjny projekt, którym prezes BRJ - Marek Jakubiak wchodzi na rynek mocnych alkoholi. Na początek pojawi się mała partia trunku w ilości 2000 butelek, ale w piwnicach leżakuje kilkadziesiąt kolejnych beczek, które po okresie dojrzewania będą gotowe do rozlewu i sprzedaży.

W sprawie zamówienia prosimy o kontakt mailowy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
 

Polecamy