Dla mediów

 

Nowość Browaru Ciechan: Słodowe!

slodoweSŁODOWE – KOLEJNA PIWNA NOWOŚĆ GRUPY BROWARY REGIONALNE JAKUBIAK
Browar Ciechan wychodzi na rynek z nowym lagerem. Piwo Ciechan Słodowe właśnie trafia do sprzedaży.


Browar w Ciechanowie – pierwszy i najbardziej znany browar w Grupie BRJ wprowadził na rynek nowe piwo pod marką Ciechan Słodowe. To klarowne piwo stylu lager. Zawiera 6,5% alkoholu objętościowo oraz 14,1% ekstraktu wagowo. Słodowe jest pasteryzowane i filtrowane, to piwo o dwumiesięcznym okresie przydatności do spożycia.
Ciechan Słodowe ma intensywny, mocno słodowy zapach z wyczuwalnym w tle akcentem chmielowym. Smak jest zdecydowanie słodowy o obecnej na podniebieniu przyjemnej, chmielowej goryczce, która staje się wyraźniejsza pod koniec degustacji. Piwo charakteryzuje także intensywny kolor porównywalny do barw zachodzącego słońca, przechodzący w przejrzysty odcień bursztynu.
„Słodowe zawdzięcza swą nazwę mocno słodowemu aromatowi i smakowi. To doskonale zbalansowane piwo o orzeźwiającym, świeżym smaku. Liczymy, że znajdzie wiernym fanów, podobnie jak Ciechan Wyborne, które w piwnym świecie jest swego rodzaju legendą. To właśnie Wyborne przetarło w Polsce szlaki piwom regionalnym, tak różnym od produktów koncernowych” – mówi Maciej Jakubiak, Wice Prezes Zarządu w Browarach Regionalnych Jakubiak.
Ciechan Słodowe, jest kolejnym lagerem z Browarów Regionalnych Jakubiak. Ostatnio powrócił na sklepowe półki Złoty Smok BOJAN, a małopolski Browar Tenczynek wprowadził na rynek lagera w stylu dortmundzkim.

 
 

Polecamy